gry planszowe, puzzle

Nie ważne czy szukasz dodatkowej rozrywki na spotkanie z rodziną czy znajomymi,  czy może potrzebujesz gry planszowej na wiele minut z kilkoma graczami, lub szukasz gry edukacyjnej do nauki dla swojej pociechy,  czy chcąc spędzić wspólne chwilę układając ciekawy wzór puzzli – wychodząc od Nas nie wyjdziesz z „pustymi rękoma”

Mamy  szeroki wachlarz gier planszowych oraz puzzli.

Gry imprezowe charakteryzują się zazwyczaj prostymi, przejrzystymi zasadami, oraz dynamiczną i pełną humoru rozgrywką, pozwalają uatrakcyjnić  i zapewnić doskonałą zabawę nawet sztywnemu towarzystwu.
Gry rodzinne są tak konstruowane, aby zarówno dzieci, młodzież  i osoby dorosłe mogli spędzić razem czas doskonale się bawiąc i ucząc.
Gry strategiczne uczą umiejętności planowania, przewidywania i konsekwencji, cech bardzo przydatnych w dzisiejszych czasach.
Gry przygodowe  przeznaczone dla osób w każdym wieku, a ich największą zaletą jest przeniesienie graczy do innego świata i pozwolenie im na przeżycie ciekawej i niezapomnianej przygody!
Gry edukacyjne to gry planszowe, których zasady zostały opracowane w taki sposób, aby celem gry było poprawienie konkretnych umiejętności, stymulowanie rozwoju w określonych kierunkach i poszerzenie wiedzy graczy. Gry oczywiście mają przy tym walory rozrywkowe dzięki czemu często są używane jako narzędzie dydaktyczne.
Gry ekonomiczne wymagają od graczy planowania swoich poczynań oraz myślenia biznesowego. W grach tego typu gracze kupują, sprzedają i inwestują aby budować swoje imperia.
Gry wojenne i i historyczne przenoszą nas na rozmaite pola bitew i potyczek. Gracze kierują swoimi armiami aby odnieść totalne zwycięstwo.
Gry logiczne są tak skonstruowane, że w doskonały sposób kształtują już od najmłodszych lat umiejętność logicznego myślenia. Gry z tej kategorii skłonią użytkowników do intensywnego wysiłku intelektualnego i nauki koncentracji.
Gry słowne i  liczbowe to zabawa zarówno dla dwóch, jak i wielu osób. Gry tego typu opierają się na tworzeniu nowych słów, wykorzystywaniu skojarzeń i wymagają od graczy kreatywnego myślenia.

Zabawa z puzzlami to dobry trening zdolności manualnych, percepcji wizualnej, a także umiejętności kognitywnych odpowiedzialnych za organizację i strategię procesu układania. Puzzle uczą cierpliwości i wytrwałości, a nagrodą jest satysfakcja ze skompletowania obrazka. Układanie puzzli może być zajęciem samodzielnym, ale również wspaniałą rozrywką w grupie przyjaciół lub w gronie rodzinnym.
Prawidłowo dobrane puzzle mogą być źródłem satysfakcjonującej i rozwojowej zabawy, jednakże wyznaczenie dziecku zbyt trudnego zadania może wywołać znudzenie lub nawet frustrację. Warto o tym pamiętać przy wyborze puzzli, dlatego doradzimy Ci przy wyborze odpowiednich puzzli najlepiej jak tylko potrafimy.